Ferie Rodzinne
19-26 lutego 2022
Teren narciarski Santa Caterina  - Bormio - Isolaccia

Santa Caterina to włoski ośrodek narciarski, który zdobywa coraz większą popularność między innymi dzięki cyklicznie odbywającym się tutaj zawodom alpejskiego pucharu Świata mężczyzn. 

Wyjątkowo dobry klimat oraz wysokie położenie (1700 - 2880m n. p. m.) w połączeniu z wydajnym i nowoczesnym systemem sztucznego naśnieżania, gwarantują bardzo dobre warunki śniegowe od listopada do kwietnia. Santa Caterina oferuje również ciekawą infrastrukturę dla rodzin z dziećmi oraz wiele poza-stokowych aktywności i atrakcji.

Wyciągi narciarskie
Nowoczesna 8-osobowa gondola zabiera narciarzy na teren Valfurva. Dodatkowo mamy do dyspozycji nową 4-osobową kanapę, starszy wyciąg krzesełkowy oraz 4 wyciągi orczykowe. Dzieci i początkujący mogą skorzystać z 3 wyciągów taśmowych oraz niebieskich tras szkoleniowych. Łączna zdolność przewozowa wyciągów narciarskich wynosi 11 900 pasażerów na godzinę. Oznacza to w praktyce brak kolejek do wyciągów.

Trasy narciarskie
Łączna długość tras zjazdowych: 35 km
- trasy łatwe: 3 km 
- trasy średnie: 26 km 
- trasy trudne: 6 km      MAPA TRAS
Wszystkie trasy objęte są systemem sztucznego naśnieżania. 

Łączna długość tras objętych karnetem (Santa Caterina - Bormio - Isolaccia) wynosi 110km na wysokości od 1250 do ponad 3000m.

Z dodatkowych atrakcji możemy wymienić otwarte lodowisko i nocne zjazdy, które na pewno znajdą się w programie wyjazdu!

Najsłynniejszą trasą w Santa Caterina jest “Deborah Compagnoni”. Została otwarta w 2005 podczas mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim. Posiada doskonały system sztucznego naśnieżania oraz świetne oświetlenie, gwarantujące prawie naturalne światło podczas nocnych zjazdów. Od lat odbywają się tutaj konkurencje szybkościowe alpejskiego pucharu świata mężczyzn.

Santa Caterina jest częścią grupy Ortles Cevedale - największym w Europie obszarem do uprawiania skitouringu. Zarówno w Bormio jak i w S. Caterinie znajdziemy wiele możliwości freeridowych.

Położenie
Ośrodek zimowy Santa Caterina położony jest w gminie Valfurva w Lombardii. Teren narciarski położony jest na wysokościach od 1 738 do 2 880 metrów n.p.m.

REZERWUJ


SANTA_CATERINA_01_logo.png


facebook-logo